Adoptuj pszczoły – czwarta edycja akcji

Adoptuj pszczoły i stwórz Polskę Przyjazną Pszczołom! Jest to możliwe dzięki społecznej akcji od trzech lat prowadzonej przez Greenpeace. Tysiące osób z całej Polski angażują się w pomaganie pszczołom a Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym.

Dotychczas dzięki akcji udało się postawić w 16 miastach Polski sto hoteli dla owadów zapylających, stworzyć w Warszawie ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi, odbudować pszczelą populację w Przyczynie Dolnej, w której jednej nocy zginęło kilka milionów pszczół oraz uruchomić Wielki Spis Zapylaczy, czyli nowatorskie badania naukowe, które pozwalają nam dowiedzieć się, jak żyje się pszczołom w Polsce i jak możemy im jeszcze skuteczniej pomóc.

Tegoroczna, czwarta edycja „Adoptuj pszczołę” ma na celu wzmocnić działania służące rozwojowi rolnictwa wolnego od niebezpiecznych dla pszczół pestycydów oraz kontynuować badania naukowe nad owadami zapylającymi.

Adoptowanie pszczoły polega na pomocy pszczołom poprzez przekazanie Greenpeace określonej kwoty, która pozwoli na prowadzenie działań na rzecz Polski Przyjaznej Pszczołom. Adopcja może być jednorazowa lub regularna. Osoby, które adoptują co najmniej 25 pszczół lub zdecydują się na adopcję regularną to Pszczeli Bohaterowie – na zakończenie akcji otrzymają imienny certyfikat potwierdzający ten fakt. Dodatkowo, osoby, które zdecydują się na adopcję regularną, otrzymają Pakiet Pszczelego Bohatera.

Wszystko o akcji na stronie adoptujpszczole.pl

Dodaj komentarz